Zespół adwokacko-lekarski

Jesteśmy zespołem składającym się z prawników i lekarzy, którzy naukowo i zawodowo zajmują się problemem odpowiedzialności za wykonywanie zawodów medycznych, najczęściej tzw. błędami medycznymi.  

Współpracują z nami: adwokaci, radcowie prawni oraz lekarze specjaliści wielu dziedzin, przede wszystkim: chorób wewnętrznych, chirurgii, pediatrii, pulmunologii, pediatrii, ginekologii i położnictwa, chorób zakaźnych, endokrynologii oraz inni.

Trzon zespołu stanowią:

Paweł Brzezicki

Adwokat, doktor nauk prawnych. Posiada wieloletnie doświadczenie w świadczeniu pomocy prawnej na rzecz pacjentów, lekarzy, podmiotów leczniczych oraz podmiotów zaangażowanych w prowadzenie badań klinicznych produktów leczniczych. Specjalizuje się w prawie medycznym i farmaceutycznym, cywilnym i gospodarczym oraz problematyce związanej z planowaniem i zagospodarowaniem przestrzennym. Jest autorem kilkunastu publikacji, glos i opracowań publikowanych m.in. na łamach „Rzeczpospolitej”, „Menedżera Zdrowia”, „Działalności Leczniczej w Praktyce”, kwartalnika „Prawo i Medycyna”, „C.H. Beck Nieruchomości” oraz „Gdańskiego Kwartalnika Adwokackiego”. Jest nauczycielem akademickim, członkiem Stowarzyszenia na Rzecz Dobrej Praktyki Badań Klinicznych w Polsce. Prywatnie fascynat medycyny

Wojciech Ossowski

Lekarz, specjalista medycyny ratunkowej, chirurg z kilkunastoletnim doświadczeniem, a także prawnik. Prywatnie miłośnik prawa, sztuki i muzyki operowej. Od wielu lat sędzia i lekarz międzynarodowy w badmintonie.

Jan Brzezicki

Lekarz, doktor nauk medycznych, specjalista chorób wewnętrznych oraz reumatolog, wieloletni ordynator Oddziału Reumatologii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu. Ma 40 lat doświadczenia w praktyce lekarskiej, w tym 35 lat w reumatologii. Jego główne zainteresowanie zawodowe i naukowe obejmują badania nad innowacyjnymi lekami, warunkującymi rozwój medycyny. Jak mówi – na moich oczach dokonała się rewolucja w reumatologii. Wprowadzono wiele bardzo skutecznych leków, dzięki którym chorzy reumatyczni odzyskali zdrowie lub jego poprawę, co przywróciło im nadzieję i wiarę w siebie. Choroby do niedawna nieuleczalne czyniące z chorych w szybkim tempie inwalidów, zostały w dużym stopniu ujarzmione. Ta praca, której wyniki łagodzą cierpienie chorych ludzi i zmniejszają inwalidztwo, jest moją pasją

Joanna Olender

Lekarz, specjalista onkologii klinicznej. Pasjonatka psychologii, jazzu i aktywnego spędzania wolnego czasu. Marzy o przebiegnięciu maratonu w Bostonie oraz o zwiedzeniu Machu Picchu w peruwiańskich Andach.